(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Say ¡Hola! to the new managers and artistic directors of the best bachata presence in NYC...New York Sensual Movement! @vero.nika_v and @pablotommasi Big. Things. Coming! In the meantime, join them at Roofchata tonight! @sensual_movement All made possible by @anutka_d_17 and @hairosime 💃🏻 🕺🏽 💃🏻 🕺🏽 💃🏻 #PromoAmbitions #bachataparty2019 #bachatadancing #salsa💃 #bachataparty #bachatadance #bachatalife #bachatasensual #sensualbachata #latindancing #latinparty #danceparty #dancefestival #livelife #lovelife #lovefully #livefully #fallinlove #nycevents #nycparty2019 #performance2019 #iloveny #newyorksalsacongress #beautifulsmile #enjoylife #bachatalove

Share 1 0
Advertisement
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

🔥Reggaeton🔥 👉todos los niveles 🔅reggaetón inicial: Lunes y miércoles 18 hs 🔅reggaetón intermedios: Martes y jueves 20 hs 🔅reggaetón nivel inicial/intermedios Viernes 18 a 19.30 hs 🔅reggaetón avanzados: sábados 18 hs(grupo cerrado) @prestigemegagroup Profesora: @guadalupemarchisotti 📩más info por privado #videodance #reggaeton #latindancing #reggaetondance

Share 23 0
ballroombling. Beautifully stone hair flowers, one of our most popular pieces! 
You c

Beautifully stone hair flowers, one of our most popular pieces! You can order your bling at: www.ballroom-bling.com We are the UK 🇬🇧 and Europe’s biggest supplier of Dance Jewellery! You can also feature on our page, by sending us your images of you wearing our products! #bbqueens #ballroombling #dancejewellery #uksbiggestandbest #ballroom #ballroomdancing #latindancing

Share 13 1
cristinaromana. Reposted from @palladiumnights_yyc (@get_regrann) -  Pretty in Pink!
�

Reposted from @palladiumnights_yyc (@get_regrann) - Pretty in Pink! 💕 Cristina’s Rumberas will be gracing our Gala stage with their fiery routine! ✨ Directed by @cristinaromana , this ladies team is rooted in traditional Cuban dances and movement while blending various Latin dance techniques. 💕 #palladiumnightsyyc #itsdatenightyyc #ladiesstyling #latindancing #redcarpetgala - #regrann

Share 4 0

WE HAD A BLAST! @faithinmotionny at Fiesta Latina @hvfiestalatina Saturday, Sept 14th! Thank You for having us! We had (AS ALWAYS) a great time! Join us for great Latin dancing at @faithinmotionny 1st Class is FREE! NO PARTNER NECESSARY! Special thank To @ecmediagroupllc for capturing our moments! #latindancing #salsa #salsaon2 #latindanceclasses

Share 0 0
palladiumnights_yyc. Pretty in Pink!
💕
Cristina’s Rumberas will be gracing our Gala stage

Pretty in Pink! 💕 Cristina’s Rumberas will be gracing our Gala stage with their fiery routine! ✨ Directed by @cristinaromana , this ladies team is rooted in traditional Cuban dances and movement while blending various Latin dance techniques. 💕 #palladiumnightsyyc #itsdatenightyyc #ladiesstyling #latindancing #redcarpetgala

Share 7 0
chi_booo. The 5th comp. ②
.
.
.
Thanks for taking photos. 
To @maaaayu.hm @aina_

The 5th comp. ② . . . Thanks for taking photos. To @maaaayu.hm @aina_293 @konnichi_one @totoro_mei0428 @hira_miyu_1201 . . . 3枚目はめいさん(@totoro_mei0428 )より!😻 . . . #競技ダンス #ラテン #dancesports #latindancing #学連競技ダンス #絶対日本一になる

Share 16 0
chi_booo. The 5th comp. ①
.
.
.
2019.6.16 春季大会@佐賀大学
《結果》
チャチャチャ2位
パソドブレ優勝
.
.
.

The 5th comp. ① . . . 2019.6.16 春季大会@佐賀大学 《結果》 チャチャチャ2位 パソドブレ優勝 . . . 初めての優勝してのオナーダンスが踊れて、とても嬉しかった! 素敵な写真も沢山撮っていただいて、選びきれないくらい! なので何回かに分けて投稿します . . . photo by @d.s.photograph . . . #競技ダンス #ラテン #dancesports #latindancing #学連競技ダンス

Share 34 0
Advertisement
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
danceshoes.lv. #danceshoesST
Riccardo and Yulia having a bit of fun with the beginnin

#danceshoesST Riccardo and Yulia having a bit of fun with the beginning of their Cha! 😂🔥DM or see link in bio reserve your very own video just like this one at Assen 2019 🎥 @rydancecom . 🍁 @danceshoes.lv 👈subscribe ❤️ 🍁 🔥🔥🔥 Reposted from @dancecinema 🔥🔥🔥 #ballroom #latin #chachacha #latindancing #latina #dance #dancer #babyballroom #ballroomdancing #dancesport #dress #worldofdance #dancers #танцы #ballroom #dancesport #latina #ballroomdance #wdsf #wdc #танцоры #бальныетанцы #dance #мфтс #danceshoes #danceshop #ballroomdance #детинапаркете #бальныетанцы #epicdancevideos

Share 55 2
dimitriboog. New rumba exercise for @alessia_burzese_dance_05... She is actually lo

New rumba exercise for @alessia_burzese_dance_05... She is actually looking for a new partner. Alessia 13 years old (24/12/2005) and 1.48m tall without heels. French champion Latin. Actually dancing in Juniors II B series and really motivated !!! She is looking for an ambitious partner with the same motivation as her! DM for more info. . . . #ballroom #dwts #latin #chachacha #latindancing #latina #dance #dancer #babyballroom #ballroomdancing #dancesport #dress #worldofdance #sytycd #dancers #flexibility #танцы #ballroom #лучшийклуб #танцоры #dancesport #latina #ballroomdance #wdsf #wdc #стср #ртс #танцоры #бальныетанцы #dance #мфтс

Share 85 0

Caught in a flamenco trance by my dear friend @dancinghanson_corea.

Share 29 3

‼️ НАГРАДНА ИГРА на ТК"DANCE" ‼️ - Второ прашање 😊 👉 Вашиот одговор пишете го во коментар и освојте награда - "ЕДЕН МЕСЕЦ БЕСПЛАТНИ ЧАСОВИ ПО ТАНЦ" 💃🕺💃🕺 ✅ По завршување на уписникот рок, од сите кои НА 5 ПРАШАЊА ЌЕ ДАДАТ ТОЧЕН ОДГОВОР, по случаен избор ќе биде извлечен добитникот на наградата. ✅  Право на учество во наградната игра имаат сите наши СЕГАШНИ, ПОРАНЕШНИ и ИДНИ членови 😊 . 👉  УПИСИ - КУРС по ТАНЦУВАЊЕ 💃🕺💃🕺 ✔️ Танц, Рекреација, Дружење, Забава .♪ ♫ ♬ ⚠️ ПРОМОТИВНА МЕСЕЧНА ЧЛЕНАРИНА - за упис до 20.09.’19 ⚠️ ➡️ 700 ден. - вработени ➡️ 600 ден. - студенти / средношколци . 📌 Научeте 11 танци за 12 часа и покажете се во секоја пригода пред Вашите пријатели! На почетниот курс по танцување кој трае 3 месеци ќе се изучуваат следните танци: Viennese Valtz, Salsa, Cha Cha Cha, Bachata, Slow Waltz, Disco Fox, Rumba, Merengue, Twist, Slow Dance и Rock ‘n’ Roll. . 📌 Часовите ги води Виолета Васевска, повеќекратен државен првак во латино американски и стандардни танци, како и неколкукратен освојувач на КУП на Македонија во 10 танци, долгогодишен танцов инструктор и тренер на државни прваци и финалисти на државни првенства. . ✅ Простор од 126 м2 ✅ Во близина на Веро Центар ✅ Бесплатен паркинг . . 📌 Часовите по танц ќе се одржуваат еднаш неделно со времетраење од 90 мин. . ✨ Збогатете го вашето секојдневие со нешто ново, НАУЧЕТЕ ДА ТАНЦУВАТЕ! 😊 . 👉 Информации и упис во “inbox“ и на: 📧 tancovklub_dance@hotmail.com ☎️ 071 795 088 . 👉👉👉 Следете не и на: ➡️ Instagram : tancov_klub_dance . ⚠️⚠️⚠️ Зошто треба да ТАНЦУВАТЕ 💃🕺💃🕺 ➡️ ТАНЦУВАЊЕТО ... ✅ Го намалува стресот ✅ Помага во корекција на деформитети на р’бетниот столб, како последица на современиот начин на живот ✅ Согорува калории, помага во губење на килограми ✅ Позитивно делува на работата на срцето ✅ Го зголемува нивото на Серотонин ✅ Ја подобрува циркулацијата ✅ Се излачува повеќе Ендорфин ✅ Го зголемува нивото на енергија ✅ Ја зголемува продуктивноста ✅ Ја зајакнува мускулатурата на телото ✅ Ја подобрува флексибилноста на зглобовите ✅ Го подобрува расположението и помага во „борбата“ против Депресија ✅ Ја зголемува издржливоста на организмот ✅ Го намалува ризикот од Деменција ✅ Пово

Share 15 11